Gierki dla małych kucharek

Małe dziewczynki od zawsze próbują naśladować swoje mamy, ciocie i starsze koleżanki niemal we wszystkim co robią. Z wielką ochotą pomagają swoim mamą kiedy tylko mają taką możliwość. Nie zawsze jednak mogą to robić ze względu na to, że niektóre z czynności są dla takich dzieci niebezpieczne albo zwyczajnie zbyt trudne. Jedną z takich rzeczy jest gotowanie. Naprzeciw temu wychodzą twórcy gier, którzy coraz to częściej i chętniej tworzą gry o gotowaniu.

Szczególnie takie gry powstają w kategoriach wiekowych dla dzieci, ale zdarzają się też wyjątki gdzie takie gry łączą się na przykład z grami ekonomicznymi czy też strategiami. Małe kucharki nareszcie mają okazje wykazać się w czynnościach kuchennych nie odnosząc żadnych uszczerbków na swoim ciele. Zrobić w takiej grze można niemal wszystko! Można kroić, mieszać, piec i gotować bez ruszania się sprzed komputera czy konsoli. Dodatkową frajdą dla dzieci jest to, że takie gry często można sterować również przy pomocy dotyku.

trzy małe dziewczynki

Oczywiście dostępne są też takie gry na tablety i inne urządzenia przenośne. Gry o gotowaniu są cały czas prężnie rozwijane przez deweloperów i dzięki temu przybywa coraz więcej tytułów a wybór wzrasta. Małe dziewczynki wreszcie mogą poczuć się dorośle i coś ugotować. Chociaż nie tylko one dobrze bawią się z takimi grami. Gotowanie w grze wciąga na długie godziny nawet i starsze dziewczyny, które chcą się zrelaksować i pograć trochę w niewymagające i kolorowe gry komputerowe. Kto wie, może idzie się też przy nich czegoś nauczyć.

Pozostałe artykuły: