Gry specjalnie z myślą o dziewczynkach!

Czym może się zająć mała dziewczynka podczas gdy pogoda za oknem nie sprzyja rozrywce w towarzystwie przyjaciółek na świeżym powietrzu, rodzice są zbyt zapracowani, a zadanie domowe już dawno zostało odrobione? Odpowiedź jest bardzo prosta – gry dla dziewczynek stworzone zostały specjalnie z myślą o takich właśnie sytuacjach! Oczywiście niektóre z nich są na tyle wciągające, że nawet, jeśli warunki pogodowe sprzyjają spacerom i rozrywce na placu zabaw, to dziewczynki i tak wolą spędzić ten czas przy konsoli lub grając w nie dzięki połączeniu z Internetem. Rozwój technologii umożliwia nawet pobranie niektórych aplikacji na telefon komórkowy, dzięki czemu z ulubioną grą wcale nie trzeba się rozstawać.

dziewczynka z gry

Gry i zabawy dla dzieci to często aplikacje o tematyce zwierząt, mody czy też stereotypowych kobiecych zajęć, takich jak prowadzenie domu lub opieka nad dziećmi. I mimo, że część rodziców podchodzi do takiego spędzania wolnego czasu przez ich córki sceptycznie i raczej z dezaprobatą, to jednak taka forma rozrywki posiada mnóstwo swoich zalet. Przede wszystkim, pozwala ona w jakimś stopniu zrealizować się małej dziewczynce jako kobiecie. Rodzice w znakomitej większości nie pozwalają swoim córkom na nakładanie makijażu czy ubieranie pewnych elementów garderoby, na przykład butów na wysokim obcasie, do momentu, aż nie osiągną pewnego określonego wieku.

Gry dla dziewcząt takich restrykcji nie posiadają i dosłownie każda z młodych dam może założyć takie obuwie, jakie im się podoba i pomalować się tak, jak same uważają za stosowne. W ten sposób, wirtualny, mogą poniekąd spełniać swoje marzenia, a w międzyczasie dorastać do wprowadzenia ich w życie. Gry dla dziewczynek to połączenie nauki z zabawą – dzięki takim aplikacjom młode kobietki wkraczają w świat dorosłych mam i poznają ich obowiązki. Mimo, iż wypełniają je bawiąc się, to stają się jednak świadome tego, że czeka je to w realnym życiu. Mamy natomiast mogą zasiąść przy ulubionej książce czy filiżance kawy i cieszyć się z tego, że ich córki robią coś, co sprawia im wielką frajdę.